Pomoc dla Pogorzelców z Dzierzgowa.

2019-01-27

W nocy z 24 na 25 grudnia miał miejsce pożar budynku mieszkalnego we wsi Dzierzgów. Zniszczeniu uległ cały dom- górna kondygnacja, podczas akcji gaśniczej zalaniu uległ parter domu. Ucierpiała 7-osobowa rodzina (małżeństwo z 5-orgiem dzieci). Akcja gaśnicza trwała całą noc. Po zdarzeniu natychmiast w akcje pomocowe zaangażowali się mieszkańcy naszej Gminy, jednostki OSP, milickie wsie, przedsiębiorcy prywatni, sąsiedzi Rodziny. W akcję zaangażował się również Ośrodek Pomocy Społecznej i świetlica środowiskowa Chatka Puchatka. Zebrano odzież artykuły chemiczne, środki czystości, żywność, Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża uruchomił konto do wpłat dla Rodziny. Ośrodek wypłacił zasiłek celowy według swojej kompetencji z tytułu zdarzenia losowego.
Obecnie trwa odbudowa zniszczonego z pożarze domu.

Zobacz także:

Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych.

2019-02-19
Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych.   W nocy z 13 na 14 lutego 2019 r. odbyło się ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych.     Na terenie Gminy Milicz w/w badanie przeprowadzali pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej w Miliczu wraz z Policjantami z Komendy

Ferie z Chatką Puchatka.

2019-01-27
W dniach od 28 stycznia do 8 lutego 2019 r. trwają ferie zimowe. Czas odpoczynku dla dzieci i młodzieży. Poniżej program ferii:  

Gminny Program Wspierania Rodziny na lata 2019-2021

2019-01-27
Założeniem Programu jest wspieranie rodzin, w szczególności tych, w których występują problemy opiekuńczo – wychowawcze. Obecny Program zakłada kontynuację działań profilaktycznych na rzecz rodziny poprzez doskonalenie metod pracy z rodziną oraz wprowadzanie nowych form pomocy

Zbiórki Żywności

2019-01-27
Zbiórki Żywności - Bożonarodzeniowa i Wielkanocna. Jak co roku Ośrodek we współpracy z Caritas, Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Miliczu prowadzi zbiórkę żywności dla najuboższych mieszkańców naszej Gminy.
© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Miliczu